Kartą įsijungiau youtube. Man tikslas buvo paieškoti pokalbių su rašytojais. Jų man prireikė todėl, kad rašiau-rašiau-rašiau ir kai esi vienas ir vienas su savo darbu, kartais labai norisi pamatyti tokius pačius, kaip ir tu. Ką jie galvoja, ką veikia, kaip kuria?..

Taigi, ėmiau ieškoti. Nusivyliau, nes visame youtube radau tik vienus pokalbius (neskaitant keleto knygų pristatymų ir paskaitų) – Evelina Tamulaitienė kalbino rašytojus apie jų parašytas knygas. Pokalbių tik keletas, todėl pradėjau ieškoti giliau, ką dar veikia Evelinos įkurta Rašytojų akademija. Radau dar vieną įdomų pokalbį su Mijalbos leidyklos vadove, paklausiau ir jo. Man labai patiko pokalbis, jis buvo apie man artimus dalykus. Ir staiga, komentaruose matau: ačiū už jūsų leidžiamas knygas, ypač Loretos Stonkutės knygas.

Kas ta Loreta Stonkutė? Susidomėjau, kas yra ši autorė ir kokias knygas ji rašo.

Pagooglinau ir pasižiūrėjau jos paskaitų ir knygų pristatymų youtube. Ji man pasirodė be galo įdomi. Pajutau vidinę trauką ir panorau susipažinti su ja giliau. Dar ir todėl, kad man ji pasirodė be galo panaši į mane. Tarsi dvynukė, bent jau kaip aš matau save vidinėmis akimis.

Taigi, parašiau jai apie tai žinutę per feisbuką, ir netrukus sulaukiau atsakymo. Jai mes nepasirodėme labai panašios:) Bendravo draugiškai, tačiau labai į kontaktą nesiveržė.

Viskas būtų tuo ir pasibaigę, jei nebūtų man atsiradusi proga kelias dienas rašyti vienatvėje Klaipėdoje. Prieš važiuodama ten, vėl prisiminiau Loretą ir pamaniau, kad būtų labai smagu susitikti ir paimti iš jos interviu (tada dar rašiau vienam portalui). Paklausiau, ar ji turėtų laiko susitikti, ji parašė, kad deja, ne.

Tačiau aš vis tiek nepasidaviau. Tokia puiki proga susipažinti! Galbūt jums pasirodys keista, kad aš taip veržiausi su ja susipažinti, tačiau ji yra neeilinis žmogus. Tarsi Martynas Driukas, tik moteris. Taip pat labai graži ir labai tiksliai žinanti, apie ką kalba.

Taigi, įsiprašiau pas ją į užsiėmimus. Nežinojau, nei kas tai per užsiėmimai, nei ką mes ten veiksime. Žinojau tik adresą ir laiką.

Nuvažiavau. Eidama link reikiamo namo vartelių išgirdau klausimą: jūs į jogą?

Jogą? Kokią dar jogą?

Klausė moteris, apsirengusi sportine apranga, po pažasčia besinešanti kilimėlį. O aš juk visai nepasiruošusi sportuoti. Ir kilimėlio neturiu… Aišku, galėjau užeiti, jei jau atvažiavau tą 30 kilometrų nuo Klaipėdos, tačiau ką aš ten veiksiu? Pasakysiu, kad nežinojau, kad čia bus tik joga ir be reikalo atvažiavau?

Nenorėdama sukelti Loretai nepatogumo, apsisukau ir išvažiavau atgal į Klaipėdą.

Taip mes ir (ne) susipažinome.

Grįžusi į Klaipėdą jaučiausi tarsi kažką praradusi. Svetimoje aplinkoje, pavargusi, viena, nelaiminga. Įlipau į lovą, įsisukau į antklodę ir ėmiau klausyti Loretos paskaitų youtube. Netrukus panorau pažiūrėti vieną jos rekomenduotą filmą (apie Gandį). Ji minėjo, kad filmo nuoroda yra ant jos sienos feisbuke.

Atsidariau feisbuką ir ėmiau įdėmiai skaityti Loretos sieną. Radau pakvietimą į ketvirtadienio užsiėmimą, kuriame ir aš turėjau būti, prisipažinsiu, vedama slaptos minties – gal Loreta taps mano mokytoja? Pakvietime buvo parašyta: “Na, o ketvirtadienį mokysimės savarankiškumo dvasiniuose ir energetiniuose dalykuose, kad nebereikėtų vedlio asmeniniam susitvarkymui su savo energijomis. Žmogus pats yra pajėgus tai padaryti.”

Juk aš to ir važiavau…Ieškodama mokytojo.

Taigi, atsakymą gavau.

BET.

Šio pasakojimo nė nebūtų, jeigu jis neturėtų tęsinio. Nuostabaus tęsinio, taigi, pasiklausykit.

Dar po kelių savaičių vėl ėmiau klausytis Loretos youtube. Išgirdau, kad žmonės turi 12 ydų, po kuriomis slypi talentai. Pasidarė be galo įdomu, kokia manoji yda ir kur slypi manasis talentas?

Vėl parašiau Loretai. Klausiau, kaip sužinoti savo ydą?

Ji paprašė manęs gimimo datos ir po kelių valandų be jokio atlygio atsiuntė atsakymą.

O prie atsakymo dar pridėjo:

“Artėja jūsų gimtadienis. Yra tokia viena paslaptis, kurią išduosiu jums. Kasmet, gimtadienis vyksta vis skirtingu laiku, nes Saulė skirtingai grįžta į savo laipsnį. Ta akimirka yra stebuklinga, jei panaudoji ją tinkamai. Jei šventi baliavodamas, žinoma pražiopsai tikrąją esmę. Nes tuo metu prasideda naujas ciklas, tai lyg asmeninė Naujųjų Metų šventė, kuri stebuklinga, galinti išpildyti svajones. Tikroji gimtadienio akimirka šiemet jums bus spalio 8 d. 20:31 val. Lietuvos laiku. Tad jau apie 20:15 turėtumėte būti pabėgusi nuo pasaulio šurmulio, užsidegusi žvakę ir panirusi į meditaciją, kurioje svajojate, dėliojate ateinančių metų planus, viltis. Dėliokite labai konkrečiai, tiksliai, tikėdama, kad taip ir bus. Galite tas svajones net užsirašyti, kad po metų pamatytumėte, kad jos tikrai išsipildė. Taip pat tą stebuklingą valandą galite sulaukti daug ženklų, Dievo apreiškimų, susitikimų su angelais… Reikia tik duoti jiems progos su jumis pabendrauti. Man asmeniškai patinka paimti bet kokį šventraštį ir atskleidus pirmą pasitaikiusį puslapį paskaityti. Kiekvieną kartą perskaitytos eilutės labai aiškiai nurodo ateinančių metų kelią… Tad linkiu pasinaudoti šia unikalia proga.”

Pradėjusi ieškoti youtube rašytojų istorijų, GAVAU DVIGUBĄ gimtadienio dovaną. Patvirtinimą, kad vienas iš mano talentų yra žodžio jėga ir žinojimą, ką ir kaip daryti per savo gimtadienį, pasitinkant Naujuosius asmeninius metus.

Unikalia proga pasinaudojau.

Gimtadienio vakarą išsiunčiau šeimą į antrąjį aukštą, užsikūriau židinį, užgesinau šviesą ir… panirau į save. Nežinau, apie ką aš galvojau, bet išryškėjo du banginiai, ant kurių nuo šiol turiu statyti visus savo gyvenimo sprendimus.

Pirmas SANTYKIAI

Antras MEISTRIŠKUMAS

Kai pagalvojau apie tai, kokio aš būčiau norėjusi gyvenimo savo mirties valandą, pasidarė aišku, kad labai svarbu yra likti ištikimai sau, mylėti save ir visada būti geruose santykiuose tiek su savo kūnu, tiek su protu, tiek su dvasia. Geri santykiai aprėpia didelį ratą – nuo santykių su savimi iki bendros reputacijos. Čia įeina romantiški santykiai, santykiai su vaikais, su šeima, visais kitais žmonėmis, kuriuos sutinku savo kelyje, su aplinka, kuri mane supa, su įvykiais, kurie man nutinka. Santykiai su visu gyvenimu. Ir jie turi būti geri. Toks šio gyvenimo tikslas.

Antras – meistriškumas yra tai, ką aš moku geriausiai, kas yra mano talentas. Talentas gali būti labai labai siauras, o gali būti platus, tačiau niekada nėra paviršutiniškas. Atradus savo talentą galima jį gilinti tol, kol bus pasiektas meistriškumas ir dar toliau. Geriausia talento savybė yra trauka. Mūsų talentas slypi ten, kur mums patinka, kur mums gera būti. Belieka jį lavinti ir ugdyti iki tol, kol pasieksime meistriškumą. Nuo to visam pasauliui bus tik geriau, o mes jausimės kažką prasmingo šiame pasaulyje nuveikę.

Taigi šie du – SANTYKIAI ir MEISTRIŠKUMAS nuo šiol yra mano kelrodės žvaigždės. Kai nežinau, ką daryti, paklausiu savęs – kaip vienas ar kitas veiksmas ar mintis paveiks mano santykius ir meistriškumą? Ir veikiu, ir galvoju taip, kad paveiktų teigiamai.

Ir, labai svarbu paminėti, kad santykiai yra SVARBIAU už meistriškumą. Jei būtų toks atvejis, kai reikėtų rinktis.

Na va. O kalbant apie rašytojų istorijas, kurių yra tiek mažai, aš nusprendžiau kurti jas pati. Mane įkvėpė Saulius Bagdonas su savo 1000 istorijų idėja ir aš prisijungiau prie jo kurti rašytojų istorijas. Pasižiūrėkite youtube, tikrai jų jau yra daugiau (rašytojų istorijos Rasa Sagė).

Jei nerandi ko tau reikia, susikurk tai pats! Ir tai yra kelias į meistriškumą.

 Kelias į gerus santykius yra empatija ir sielos skaidrumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *